Formacionet zyrtare: Portugali – Francë

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Portugali – Francë, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në “Euro 2020”.

Portugalia do të luajë me formacionin 4-3-3.

Jota, Ronaldo dhe Silva janë treshja e sulmit për portugezët.

Kurse, Franca do të luaje me formacionin 4-2-3-1.

Benzema do jetë i vetëm në sulm te francezët i mbështetur nga Mbappe dhe Griezmann.

Francës i duhet fitorja për ta siguruar vendin e parë.

Kurse, Portugalisë i duhet fitorja për ta siguruar kualifikimin në 1/8 e finales në “Euro 2020”.

Portugali – Francë luhet nga ora 21:00.