Formacionet zyrtare: Monchengladbach – Manchester City

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Borussia Monchengladbach – Manchester City, ndeshje e vlefshme për 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve.

Gjermanët do të luajë me formacionin 3-5-2.

Kurse, City me formacionin 4-3-3.

Sterling,Gabriel Jesus dhe Silva do të luajë në fazën e sulmit.

City konsiderohet favorit në takimin e sotëm.

Borussia Monchengladbach – Manchester City, luhet nga ora 21:00.