Formacionet zyrtare: Manchester City – West Ham

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Manchester City – West Ham, e cila luhet në kuadër të xhiros së 26-të në Premierligë.

Pep Guardiola ka vendosur që për ndeshjen e sotme të luaj me formacionin 4-3-3.

Treshen e sulmit te City e përbëjnë Gabriel Jesus, Aguero dhe Bernardo Silva.

Kurse, West Ham do të luaj me formacionin 5-3-2.

Ndeshja luhet prej orës 20:30.