Formacionet zyrtare: Manchester City – Arsenal

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Manchester City – Arsenal, që luhet në kuadër të xhiros së pestë në Premierligë.

Pep Guardiola në këtë ndeshje nuk mund  të llogaris në Kevin De Bruyne i cili është i lënduar.

Të dy skuadrat do të luajnë me formacionet 4-3-3.

Sterling, Aguero dhe Mahrez do të jenë në fazën e sulmit për Cityn.

Willian, Pepe dhe Aubameyang luajnë në sulm për Arsenalin.