Formacionet zyrtare: Liverpool – Milan

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Liverpool – Milan, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Liverpooli do të luajë me formacionin 4-3-3.

Jota, Origi dhe Salah do ta përbëjnë treshen e sulmit për anglezët.

Kurse, Milani do të luaj me formacionin 4-2-3-1.
Liverpool – Milan luhet nga ora 21:00.