Formacionet zyrtare: Liverpool – Atletico Madrid

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen kthyese Liverpool- Atletico Madrid, e cila luhet në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Ndeshjen e parë Atletico e kishte fituar me rezultat 1-0.

Jurgen Klopp, ka vendosur që të luaj me formacionin 4-3-3.

Liverpool në këtë ndeshje do të luaj pa portierin Alisson Becker i cili është i lënduar.

Kurse Atletico do të luaj me formacionin 4-4-2.

Fazën e sulmit do ta udhëheqin Diego Costa dhe Joao Felix.