Formacionet zyrtare: Liverpool – Aston Villa

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Liverpool- Aston Villa që luhet nga ora 17:30, në kuadër të xhiros së 33-të në Premierligë.

Të dy skuadrat do të paraqiten në fushë me formacionet 4-3-3.

Për Liverpoolin në qendër të sulmit do të jenë Mane, Origi dhe Salah.

Kurse për Aston Villën, El Ghazi, Davis dhe Trezeguet.