Formacionet zyrtare: Kosovë – Lituani

Janë publikuar formacionet zyrtare për miqësoren Kosovë – Lituani.

Kosovë – Lituani, luhet nga ora 20:45, në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë.

Kosova do të luajë me formacionin 4-2-3-1.

Ujkani do të jetë në portë, kurse në fazën e sulmit Vedat Muriqi i mbështetur nga Arbër Zeneli, Milot Rashica dhe Bersant Celina.

Ndërkaq, Lituania do të luajë me formacionin 4-4-2.