Formacionet zyrtare: Juventus – Malmo

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Juventus – Malmo, ndeshje e vlefshme për xhiron e fundit në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Juventusi do të luajë me ndryshime të mëdha në këtë ndeshje.

Për herë të parë do të luajë De Winter dhe Mattia Perin, po ashtu pas një kohe të gjatë rikthehet në formacion edhe mesfushori Arthur.

Kurse, Malmo do të luaj me formacionin 4-4-2.

Juventusi kërkon fitore në këtë ndeshje për ta tentuar pozitën e parë duke e pritur barazimin ose humbjen e Chelseat nga Zeniti.

Juventus – Malmo luhet nga ora 18:45.