Formacionet zyrtare: Juventus – Atalanta

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Juventus – Atalanta, ndeshje e vlefshme për xhiron e 32-të në Serie A.

Juventusin do ta pret një punë e vështirë, pasi Lazio vjen pas një serie prej tetë fitoreve radhazi në Serie A.

Maurizio Sarri do të kërkoj fitore për tu rikthyer te fitoret pas humbjes nga Milani në xhiron e kaluar.

Biancnerët do të luajnë me formacionin 4-3-3.

Ronaldo, Dybala dhe Bernardeschi do të luajnë në qendër të sulmit për vendasit.

Atalanta do të luaj me formacionin 3-5-2.

Zapata dhe Ilicic do të luajnë në sulm të mbështetur nga Alejandro Gomez.