Formacionet zyrtare: Juventus – Atalanta

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Juventus – Atalanta, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Juventusi do të luajë me formacionin 4-4-2. Alvaro Morata dhe Paulo Dybala do ta përbëjnë dyshen e sulmit të mbështetur nga Federico Chiesa.

Kurse, Atalanta do të luajë me formacionin 3-4-3. Pessina, Zpata dhe Luis Muriel e përbëjnë treshen e sulmit për mysafirët.

Juventusi pozicionohet në venin e shtatë me 21 pikë. Kurse, Atalanta në vendin e katërt me 25 pikë.

Juventus – Atalanta luhet nga ora 18:00.