Formacionet zyrtare: Itali – Angli

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen finale të “Euro 2020” mes Italisë dhe Anglisë.

Roberto Mancini ka vendosur që të luajë me formacionin 4-3-3.

Donnarumma do të jetë në portë i mbështetur nga katërshja e mbrojtjes, Emerson, Chiellini, Bonucci dhe Di Lorenzo.

Në mesfushë do të jenë treshja fantastike Verrati, Jorginho dhe Barella.

Treshja e sulmit përbëhet nga Insigne, Immobile dhe Federico Chiesa.

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, ka vendosur që të luajë me formacionin 3-4-3.

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, ka vendosur që të luajë me formacionin 5-2-3.

Jordan Pickford do të jetë në portë i mbështetur nga mbrojtësit Trippier, Walker, Stones, Maguire dhe Shaw.

Në mesfushë do të jenë Philips dhe Rice.

Kurse, në fazën e sulmit do  të jenë Harry Kane, Raheem Sterling dhe Mason Mount.

Itali – Angli luhet nga ora 21:00.