Formacionet zyrtare: Gjermani – Spanjë

Janë publikuar formacionet zyrtare për super ndeshjen Gjermani – Spanjë, që luhet në kuadër të Ligës A, të Grupit 4, në Ligën e Kombeve.

Joachim Low ka vendosur që për këtë ndeshje të luaj me formacionin 4-2-3-1.

Kurse, Luis Enrique do të luajë me formacionin 4-3-3.

Feran Torres, Rodrigo dhe Navas do të luajnë në sulm te Spanja.

Ndeshja do të luhet nga ora 20:45.