Formacionet zyrtare: Freiburg- Werder, starton Rashica (FOTO)

Janë publikuar formacionet startuese për ndeshjen Freiburg- Ëerder Bremen, ndeshje e vlefshme për xhiron e 27-të në Bundesligë.

Freiburg luan me formacionin 4-4-2 dhe kërkon fitore pas barazimit 1-1, ndaj Leipzigut në xhiron e kaluar.

Ëerder Bremen do të luaj me formacionin 4-1-2-3.

Milot Rashica do të luaj si sulmues i majtë së bashku me Sargent dhe Bittencourt duke e bërë treshen e sulmit për mysafirët.

Freiburg- Werder Bremen luhet prej orës 15:30.