Formacionet zyrtare: Bayern Munchen – Eintracht Frankfurt

Janë publikuar formacionet zyrtarë për ndeshjen Bayern Munchen-Eintracht Frankfurt, e cila luhet në kuadër të xhiros së 27-të në Bundesligë.

Bayern do të luaj me formacionin 4-3-3, të udhëhequr në sulm nga Lewandowski, Coman dhe Perisic.

Kurse Frankfurt do të luaj me formacionin 4-2-3-1. Në qendër të sulmit për mysafirët do të luaj Andre Silva i mbështetur nga Kostic, Gacinovic dhe Da Costa.

Ndeshja luhet prej orës 18:30.