Formacionet zyrtare: Barcelona – Bayern Munich

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Barcelona – Bayern që luhet në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Barca do të luajë me formacionin 3-5-2.

Depay dhe Luuk de Jong e përbëjnë sulmin e blaugranëve.

Kurse, Bayerni do të luajë me formacionin 4-1-4-1.

Lewandowski do të jetë i vetëm në sulm.

Barcelona – Bayern luhet nga ora 21:00.