Formacionet zyrtare: Atalanta – Juventus

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Atalanta – Juventus, që luhet në kuadër të xhiros së 31-të në Serie A.

Atalanta do të luajë me formacionin 3-4.-1-2.

Zapata dhe Muriel do të jenë në fazën e sulmit për Atalantën.

Kurse, Juventusi do të luajë me formacionin 4-4-2.

Dybala dhe Morata janë në fazën e sulmit.

Atalanta – Juventus luhet nga ora 15:00.