Formacionet zyrtare: Ajax – Roma

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Ajax – Roma, ndeshje e vlefshme për çerekfinalen e Ligës së Europës.

Ajaxi do të luajë me formacionin 4-3-3.

Neres, Tadic dhe Antony do të jenë në fazën e sulmit për holandezët.

Kurse, Roma do të luajë me formacionin 3-4-2-1.

Edin Dzeko do të jetë i vetëm në sulm i mbështetur Pellegrini dhe Pedro.

Ajax – Roma luhet nga ora 21:00.