Erikseni u kërkoi lojtarëve danezë të vazhdojnë lojën

Ndeshja Danimarkë – Finlandë, ka vazhduar dhe është duke u luajtur, pasi u ndërpre për shkak të gjendjes kritike të mesfushorit danez, Christian Eriksen.

Eriksen është në gjendje stabile dhe është duke kryer kontrolla të detajuara.

Mediumi gjerman, ZDF, ka konfirmuar se Eriksen u ka kërkuar lojtarëve të Danimarkës që ta vazhdojnë ndeshjen e ndërprerë kundër Finlandës.

Eriksen përmes telefonit u ka kërkuar lojtarëve që të rikthehen në fushë pasi gjendja e tij ishte stabiluauzar.

Këtë gjë e ka konfirmuar edhe shefi i Federatës Daneze, Peter Moller

Ndeshja Danimarkë – Finlandë, është duka u zhvilluar.