Eintracht Frankurti dhe Dortmundi i ndajnë pikët

Eintracht Frankfurt dhe Dortmundi kanë barazuar me rezultat 1-1, ndeshje e vlefshme për xhiron e 10-të në Bundesligë.

Të parët që kaluan në epërsi ishin vendasit me Kamadën në minutën e 9’.

Giovanni Reyna e barazoi rezultatin në minutën e 56’, pas asistimit të Jadon Sanchos.

Pas këtij barazimi Dortmundi mbetet në vendin e tretë me 19 pikë.

Kurse, Frankfurti në vendin e tetë me 13 pikë.