Delegohen gjyqtarët për xhiron e 18-të në Superligën e Kosovës në Futboll

Janë deleguar gjyqtarët për xhiron e 18-të në Superligën e Kosovës në Futboll.

Kjo javë do të jetë edhe java e fundit e stinorit vjeshtor.

Dueli kryesor i kësaj javë zhvillohet në Suharekë, ku Ismet Munishi do të përballet me ish-skuadrën e tij Ballkanin.

Gjyqtar kryesor në derbin Ballkani – Gjilani është caktuar Gramos Shala, me asistentët Granit Hyseni dhe Elvis Bicaj. Gjyqtar i katërt, Eridon Podvorica, ndërsa në VAR, Burim Jahmurataj.

Duel tjetër interesant zhvillohet të shtunën në mes të Llapit dhe Prishtinës. Gjyqtar kryesor i kësaj ndeshje është caktuar Valbon Hoxha, me asistentët Zgjim Rahimi dhe Fatos Jakupi. Gjyqtar i katërt, Selim Isufi, ndërsa në VAR, Mervan Bejtullahu.

Ja delegimet e plota për xhiron e 18-të