Chelsea – Porto, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Chelsea – porto, që luhet në kuadër të ndeshjes kthyese të çerekfinales në Ligën e Kampionëve.

Chelsea do të luajë me formacionin 3-4-3.

Pulisic, Havertz dhe Mount janë në fazën e sulmit.

Kurse, Porto do të luajë me formacionin 4-3-3.

Corona, Marega dhe Otavio janë në fazën e sulmit.

Ndeshjen e parë e kishte fituar Chelsea me rezultat 0-2.

Chelsea – Porto luhet nga ora 21:00.