Chelsea po mposhtet nga Zeniti

Ka përfunduar pjesa e parë mes Zenitit dhe Chelseat me rezultat 2-1.

Të parët që kaluan në epërsi ishin mysafirët me golin e Timo Wernerit në minutën e 2-të.

Për 1-1 shënoi Claudinho në minutën e 38-të.

Në minutën e 41-të vendasit kaluan në epërsi për herë të parë me golin e Azmounit.