during the Coppa Italia Semi Final match between AC Milan and Juventus at Stadio Giuseppe Meazza on February 13, 2020 in Milan, Italy.

Chelsea nisë kontaktet për Donnarumman

Chelsea ka nisur kontaktet me menaxherin e Gianluigi Donnarummas, Mino Raiola.

Skuadra londineze e dëshiron me çdo kusht në skuadër portierin italian.

Sunday Express, shkruan se Chelsea, e ka pyetur Raiolan që t’i mbaj në ngjarje në lidhje me kontratën e tij me Milanin.

Donnarumma ka kontratë deri në vitin 2021 me Milanin dhe ende nuk ka vendosur që ta rinovoj atë.

Chelsea nuk është e kënaqur me Kepa Arrizbalagan dhe e dëshiron 20 vjeçarin italian në skuadër.

Donnaruma mund t’i kushtoj Chelseas rreth 60 milionë euro.