Chelsea mposht Watfordin dhe rimer vendin e 4 (VIDEO)

Cheslea ka shënuar një fitore të rëndësishme ndaj Watfordit me rezultat 3-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 33-të në Premierligë.

Olivier iroud e hapi serinë e golave në minutën e 28’ për 1-0.

Ëillian në minutën e 43’ shënoi për 2-0, nga penalltia.

Për rezultatin përfundimtar të ndeshjes 3-0, shënoi Ross Barkley në fundin e ndeshjes.

Pas kësaj fitoreje Chelsea e rimer vendin e katërt me 57 pikë, dy më shumë se Manchester Unitedi që pozicionohet në vendin e pestë.

PËR T’I PARË GOLAT KLIKONI KËTU.