Chelsea kërkon rikthimin e Armando Brojës pas paraqitjeve të mira të futbollistit shqiptar

Armando Broja po zhvillon një sezon fantastik në fanellën e ekipit Southampton.

Ai gjendet tek Southampton në formë huazimi deri në fund të këtij sezoni. Ai u huazua nga Chelsea në drejtim të Southamptonit.

Me formën që po kalon Chelsea ka kërkuar që ta rikthejë në skuadrën sulmuesin shqiptar.

Kjo është konfirmuar nga ana e gazetarit Fabrizio Romano në llogarinë e tij në Twitter.

Lidhur më të ardhëm e Brojës ka folur edhe trajneri i Southamptonit.

“Ne do të donim ta zgjasnim qëndrimin e tij këtu, atij i pëlqen. Ai dëshiron të jetë me ne, ju mund ta ndjeni këtë në çdo moment”, thotë trajneri i Southamptonit.

Broja këtë sezon ka zhvilluar 18 ndeshje në fanellën e Southampton ku ka arritur që të shënojë shtatë gola. Golin e fundit Broja e ka shënuar ditën e djeshme.

Sulmuesit shqiptar iu bashkua Southampton në Gusht të vitit të kaluar dhe ka kontratë deri në maj të këtij viti.