Chelsea fiton me lehtësi ndaj Krasnodarit (VIDEO)

Chelsea ka shënuar fitore të lehtë me rezultat 0-4, ndaj Krasnodarit, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Jorginho e kishte mundësinë që t’i kalonte mysafirët në epërsi në minutën e 14’, por e humbi penalltinë.

Hudson – Odoi, i kaloi mysafirët në epërsi në minutën e 37’.

Pjesa e dytën ë tërësi i takoi mysafirëve.

Ëerner, Ziyech dhe Pulisic shënuan në pjesën e dytë për rezultatin 0-4.

Pas kësaj fitoreje Chelsea pozicionohet në vendin e parë me katër pikë, në Grupin E.

PËR T’I PARË GOLAT KLIKONI KËTU.