Bonaventura do t’i bashkohet Romës

Mesfushorit të Milanit, Giacomo Bonaventura i skadon kontrata në fund të qershorit dhe do të jetë lojtar i lirë.

Gazeta italiane, Corriere dello Sport, shkruan se Bonaventura ka arritur marrëveshje personale me Romën për transferimin e tij me pagë në vlerë prej 2.5 milionë eurove në vit.

30 vjeçari do të nënshkruaj kontratë tre vjeçare me Romën me pagë në vlerë prej 2/5 milionë euro në vit plus bonuse.

Për Bonaventurën ka shprehur interesim edhe skuadra e Atalantës dhe Torino.

Bonavetnura iu bashkua Milanit në vitin 2014 për 7 milionë euro nga Atalanta.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!