Benfica barazon me Tondelan dhe rrëmben kreun e tabelës

Benfica nuk ka arritur më shumë se një barazim pa gola ndaj Tondelas, ndeshje e vlefshme për xhiron e 25-të në Premierligën e Portugalisë.

Pauzimi për gati tre muaj duket se nuk i ka bërë mirë Benficas, pasi pas humbjes së Portos të mërkurën mbrëma, nuk e shfrytëzoi rastin që t’i largohej vendit të dytë me dy pikë më larg.

Përkudnër barazimit, Benfica e rrëmben vendin e parë me 60 pikë, po aq sa i ka Benfica.

Ndeshjen e ardhshme Benfica e luan ndaj Portimonenses më 10 qershor.

 

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!