Bayerni i jashtëzakonshëm, shënon 8 gola në ndeshjen kundër Barcelonës

 

Bayern Munich ka fituar 8:2 ndaj Barcelonës, të premten në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Serinë e golave e hapi Thomas Muller, para se David Alaba të shënonte autogol për tu barazuar pas tre minutave.

Bayerni ktheu epërsinë kur Ivan Perisic shënoi për 1-2. Më vonë Serge Gnabry realizoi një gol të bukur për 1-3, ndërsa Thomas Muller u përkujdes për 1-4. Me epërsinë e tre golave të Bayernit përfunduan 45 minutat e para.

Barcelona e nisi mirë pjesën e dytë, kur Luis Suarez shënoi për të ngushtuar epërsinë në 2-4 dhe u mendua se katalunasit do të bëjnë një rikthim të madh. Joshua Kimmich që shënoi golin e pestë.

Robert Lewandowski fillimisht dhe Philippe Coutinho me dy gola bënë që rezultati përfundimtar të jetë 2-8 në të mirë të Bayernit./21Media