Bayern – Sevilla, notat e lojtarëve

Bayern Munchen e ka fituar Superkupën e Europës, duke e mposhtur Sevillën me rezultat 2-1.

Uebfaqja e vlerësimeve Ëhoscored.com, ka bërë publikimin e notat të lojtarëve të kësaj ndeshje.

Lojtari i ndeshjes është shpallur Lucas Ocampos i Sevillën me notën 8.5, i cili shënoi një gol nga penalltia në këtë ndeshje dhe bëri ndeshje të mirë.

Lojtari më i dobët i kësaj ndeshje është vlerësuar David Alaba më notën 5.9.