Bayern mposht Eintracht Frankfurtin

Bayern Munchen ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 5-2, e vlefshme për xhirone  27-të në Bundesligë.

Leon Goretzka shënoi në minutën e 17’ për 1-0, pas asistimit të Thomas Mullerit.

Thomas Muller shënoi për 2-0, pas një asistimi nga Alpfonso Davies.

Pjesën e dytë bavarezët e nisën furishëm duke shënuar për 3-0, me Robert Lewandowskin në minutën e 46’.

Frankfurti në minutën e 52’ dhe të 55’ shënoi do gola të shpejt me Martin Hintereggerin.

Bayerni shënoi me Alpfonso Davies në minutën e 61’ për rezultatin 4-1.

Për 5-1, shënoi Hinteregger në portën e gabuar në minutën e 74’.

Pas kësaj fitoreje Bayerni pozicionohet në vendin e parë me 61 pikë, katër pikë më shumë se Dortmundi që pozicionohet në vendin e dytë.