Baseli mposht Apoelin dhe kalon në fazën tjetër në Ligën e Europës (VIDEO)

Skuadra zviceriane Basel, ka shënuar fitore minimale ndaj Apoelit, me rezultat 1-0, duke u kualifikuar në 1/8 e finales në Ligën e

Europës, me rezultat të përgjithshëm 4-0, nga të dy ndeshjet.

Golin e vetëm e shënoi Frei në minutën e 38’ nga penalltia.

Prej fillimit të pjesës së dytë është inkuadruar në lojë sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova.

PËR TA PARË GOLIN KLIKONI KËTU.