Barcelona – PSG, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Barcelona – PSG, që luhet nga ora 21:00, në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Barcelona do të luajë me formacionin 4-3-3.

Dembele, Messi dhe Griezmann do të luajnë në fazën e sulmit.

Kurse, PSG, me formacionin 4-2-3-1.

Neymar do të mungojë në këtë ndeshje për shkak të lëndimit.