Barcelona kërkon 100 milionë euro për Griezmannin

Antoine Griezmann erdhi më shumë zhurmë te Barcelona në verën e vitit 2019 nga Barcelona për 120 milionë euro.

Kampioni i botës me Francën, është duke hasur në probleme te blaugranët, pasi sipas mediave europianë nuk preferohet nga Lionel Messi.

Gazeta “Sport”, shkruan se Barcelona dëshiron 100 milionë euro për Griezmannin.

Manchester United dhe Paris Saint-Germain, janë dy skuadrat që janë të interesuara për francezin.

Grizmann në këtë sezon i ka shënuar 14 gola dhe katër asistime në të gjitha kompeticionet.

Francezi pritet të largohet nga “Camp Nou”, pasi në vend të tij me gjasa do të vij Neymar, i preferuari i Lionel Messit.