Barcelona – Juventus, notat e lojtarëve, Ronaldo lojtari i ndeshjes

Juventusi ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Barcelonës me rezultat 0-3, në kuadër të fazës së Grupeve në Ligën e Kampionëve.

Për italianët ka shkëlqyer Cristiano Ronaldo duke i shënaur dy gola.

Uebfaqja e vlerësimeve Ëhoscored.com, ka bërë vlerësimin e lojtarëve të kësaj ndeshjes.

Lojtari i ndeshjes është vlerësuar Cristiano Ronaldo me notën 8.4, me notë të lartë janë vlerësuar Alex Sandro 8.3 dhe Buffon 8.0.

Te Barcelona lojtari më i dobët ka qenë Lenglet, kurse më i miri Messi me 8.1.