Barcelona e gatshme që të lejojë largimin e Rakiticit

Barcelona brenda dy xhirove në La Liga e ka shënuar një fitore dhe një humbje, start jo i mirë për blaugranët.

Por, gjatë këtyre ndeshjeve mesfushori kroat Ivan Rakitic nuk ka qenë startues.

Kjo gjë tregon se trajneri Ernesto Valverde nuk llogaritë në kroatin si startues për sezonin e ri.

Gazeta e njohur spanjolle “AS”, shkruan se blaugranët janë të gatshëm që të lejojnë largimin e kroatit.

Për 31 vjeçarin e interesuar është skuadra e Juventusit dhe ajo e Interit.

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!