Barcelona – Dortmund, mbyllet pjesa e parë me dy gola të shënuar (VIDEO)

Është mbyllur pjesa e parë ndërmjet Barcelonës dhe Dortmundit, me rezultat 2-0, për vendasit, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Luis Suarez i kaloi vendasit në epërsi në minutën e 29’, pas asistimit të Messit.

Messi shënoi për 2-0, në minutën e 33’ pas asistimit të Suarezit.

 PËR T’I PARË GOLAT KLIKONI KËTU.