Barcelona – Dinamo Kiev, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Barcelona – Dinamo Kiev, në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Blaugranët do të luajnë me formacionin 4-2-3-1.

Griezmanni do të luajë në qendër të sulmit, i mbështetur nga Pedri, Messi dhe Fati.

Kurse, Dinamo do të luajë me formacionin 4-3-3.

Barcelona – Dinamo Kiev, luhet nga ora 21:00.