Barcelona – Atletico Madrid, befasi në formacionet zyrtare (FOTO)

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Barcelona – Atletico Madrid, që luhet në kuadër të xhiros së 33-të në La Liga.

Quique Setien ka vendosur që edhe në këtë ndeshje mos ta inkuadroj në lojë sulmuesin francez Antoine Griezmann.

Barca do të luaj me formacionin 4-4-2. Suarez dhe Messi do ta përbëjnë fazën e sulmit të mbështetur nga Vidal dhe Puig.

Diego Simeone ka vendosur që të luaj me formacionin 4-4-2, duke i lënë në bankën rezervë Alvaro Moratën dhe Joao Felixin.

Diego Costa dhe Correa do të jenë në qendër të sulmit të mbështetur nga Carrasco dhe Marcos Llorente.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!