Bale shkëlqen në fitoren e Tottenhamit

Tottenhami ka shënuar fitore të thellë me rezultat 4-0, ndaj Burnleyt në kuadër të xhiros së 24-të në Premierligë.

Gareth Bale ka shëkqlyer në këtë ndeshje duke i shënuar dy gola dhe një asistim.

Sulmuesi uellsian shënoi për 1-0, në minutën e 2’.

Harry Kane e dyfishoi epërsinë pas asisitmit të Bale në minutën e 15’.

Për 3-0, shënoi Lucas Moura në minutën e 31’.

Bale i dha fund çështjes së fituesit duke shënuar për 4-0, në minutën e 55’.

Pas kësaj fitoreje Tottenhami mbetet në vendin e tetë me 39 pikë.

Kurse, Burnley në vendin e 15-të me 28 pikë.