Austri – Maqedonia e Veriut, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Austri – Maqedonia e Veriut, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në “Euro 2020”.

Austria do të luajë me formacionin 4-4-1-1.

Kalajdzic dhe Sabitzer do të jenë në fazën e sulmit për Austrinë.

Kurse, Maqedonia e Veriut do të luajë me formacionin 5-3-2.

Enis Bardhi, Ademi, Musliu dhe Alioski do të jenë katër lojtarët më prejardhje shqiptare në formacionin e maqedonëve.

Austri – Maqedonia e Veriut do të luhet nga ora 18:00.