Atletico rikthehet te fitorja, mposht Villarrealin

Atletico Madridi ka shënuar fitore me rezultat 0-2, ndaj Villarrealit, pas një barazimi dhe një humbje në dy ndeshje radhazi nga Levante.

Mysafirët kaluan në epërsi në minutën e 25’ me Alfonso Pedrazën.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-1.

Sulmuesi portugez Joao Felix shënoi për 0-2, në minutën e 69’.

Pas kësaj fitoreje Atletico Madridi pozicionohet në vendin e parë me 58 pikë, pesë më shumë se Barcelona që gjendet në vendin e dytë.

Kurse, Villarreali në vendin e shtatë me 37 pikë.