Atletico Madrid fiton ndaj Osasunas (VIDEO)

Atletico Madrid ka shënuar një fitore të rëndësishme ndaj Osasunas me rezultat 2-0, pas dy barazimeve dhe një humbje.

Kjo ndeshje ishte e vlefshme për xhiron e 17-të në La Liga.

Alvaro Morata i kaloi vendasit në epërsi pas asistimit të Trippierit në minutën e 67’.

Sau Niguez e dyfishoi epërsinë pas një kombinimi të mirë me Correan.

Pas kësaj fitoreje Atletico Madrid pozicionohet në vendin e katërt me 29 pikë.

PËR T’I PARË GOLAT E NDESHJES KLIKONI KËTU.