Athletic Bilbao mposht Barcelonën dhe fiton Superkupën e Spanjës

Athletic Bilbao ka fituar Superkupën e Spanjës pas fitores me rezultat 2-3, ndaj Barcelonës.

Griezmann shënoi për 1-0, në minutën e 40’.

Bilbao e barazoi rezultatin në minutën e 42’, me Oscar de Marcosin.

Griezmann shënoi për 2-1, në minutën e 77’.

Athletic Bilbao e barazoi rezultatin në minutën e 90’ me Villalibren.

Golin e fitores e shënoi Inaki Williams në minutën e 93’.

Në minutën e 120’ Lionel Messi u ndëshkua me karton të kuq pa një gjesti anti-sportiv ndaj sulmuesit të Bilbaos.