Atalanta – Real Madrid, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Atalanta – Real Madrid, ndeshje e vlefshme për 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve.

Atalanta do të luajë me formacionin 3-4-1-2.

Luis Muriel dhe Zapata do të luajnë ne fazën e sulmit.

Kurse, Reali do të luajë me formacionin 4-3-3.

Asensio, Isco dhe Vincius Junior do të luajnë në fazën e sulmit.

Real Madridi do të jetë i hendikepuar në këtë ndeshje pasi i mungojnë plotë 9 lojtarë.

Atalanta – Real Madrid, luhet nga ora 21:00.