Atalanta –Ajax, përfundon pa fitues (VIDEO)

Atalanta dhe Ajaxi, është mbyllur pa fitues duke barazuar me rezultat 2-2, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Dusan Tadic i kaloi mysafirët në epërsi në minutën e 30’ nga penalltia.

Epërsinë e holandezëve e dyfishoi Traore në minutën e 38’.

Italianët u këndellën në pjesën e dytë duke e ngushtuar epërsinë me Duvan Zaptan.

Golin e barazimit e shënoi Zapata në minutën e 60’

Atalanta pas këtij barazimi pozicionohet në vendin e dytë me katër pikë.

Ajaxi pozicionohet në vendin e tretë me 1 pikë.

PËR T’I PARË GOLAT KLIKONI KËTU.