Arthur afër transferimit në Juventus

Juventus dhe Barcelona, janë bisedime për disa shkëmbimin e lojtarëve në afatin kalimtar të verës.

Italianët dhe spanjolët dëshirojmë shkëmbimin Miralem Pjanic- Arthur Melo.

Mesfushori i Juventusit, Miralem Pjanic ka pranuar që t’i bashkohet blaugranëve, por problemi është te Arthur Melo i cili kishte shprehur hezitim për t’iu bashkuar italianëve.

Tuttosport shkruan se mesfushori brazilian tani është duke stërvitur me ekipin e rezerva të Barcelonës, si pasoj e refuzimit të transferimit të tij në Juventus.

Gazeta italiane shkruan se 23 vjeçari brazilian i ka thënë po transferimit Juventusit.

Trajneri i Barcelonës, Quique Setien në një intervistë për Bein Sports, ka refuzuar të flas për transferimin e Arthurit, ndërsa ka thënë se do ta mirëpriste një lojtar si Miralem Pjanic.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!