Arsenali po e ‘shkel’ Slavian e Pragës

Arsenali e ka mbyllur pjesën e aprë me rezultat 0-3, ndaj Slavias së Pragës, ndeshje e vlefshme për çerekfinalen e Ligës së Europës.

Nicolas Pepe e hapi serinë e golave në minutën e 18’ për 0-1.

Për 0-2, shënoi Alexandre Lacazette në minutën e 21’.

Për 0-3 shënoi Saka në minutën e 24’.

Në ndeshjet tjera Roma dhe Ajaxi e kanë mbyllur pjesën e parë me rezultat 0-0.

Villarreali po e mposht Dinamo Zagrebin me reuzltat 2-0.

Kurse Manchester Unitedi po fiton me rezultat 1-0.