Arsenali fiton ndaj Benficës dhe kualifikohet në 1/8 e finales në Ligën e Europës

Arsenali ka shënuar fitore me rezultat 3-2, ndaj Benficës, në kuadër të 1/16 e finales në Ligën e Europës.

Anglezët u kualifikuan në 1/8 e finales në Ligën e Europës me rezultat të përgjithshëm 4-3, nga të dy ndeshjes.

Aubameyang i kaloi vendasit në epërsi në minutën e 21’.

Diogo Goncalves shënoi një gol të bukur për rezultatin 1-1 në minutën e 43’.

Mysafirët kaluan në epërsi me golin e Silvës në minutën e 61’.

Mbrojtësi i krahut, Tierney e barazoi rezultatin në 2-2, në minutën e 67’.

Golin e fitores e shënoi Aubamyang në minutën e 87’.